דיני עבודה - עורך דין דיני עבודה

משרד עורכי דין שלי גרשט ושות' - משרד עורכי דין עם מחלקה מנוסה העוסקת בדיני עבודה

בדף זה ננסה להסביר קצת על דיני עבודה כולל זכויות עובדים וזכויות מעסיק ולא רק בתחום שבין עובד ומעביד אלא גם ביחסים שבין העובד המעסיק והמוסד לביטוח לאומי.

אנו ממליצים לכם להתקשר אלינו לקבלת מידע וייעוץ מקצועי.

חייגו: 052-8633093 ודברו ישירות עם עו"ד העוסק בתחום דיני עבודה.

עולם דיני העבודה

עולם דיני העבודה, בשונה מהדין האזרחי, מכוון על ידי חוקי דיני העבודה ועל כן הוקם בית דין העוסק בתחום יחודי זה על מנת לפתור סכסוכי עבודה, להעניק לעובד את זכויותיו או להגן על מעסיק מפני נסיונות לקבל כספים שאינם על פי דין.

במשרדנו מחלקה נפרדת העוסקת בכל תחום דיני העבודה על ידי עורכי דין מנוסים בתחום דיני עבודה, תוך התחייבות למקצועיות, דיסקרטיות, שמירה על חיסיון עורך דין לקוח ושירות אישי. בעולם דיני העבודה קיימים חוקים שונים וכן הסכמים קיבוציים המסדירים את חוקי העבודה בישראל וביניהם חוק פיצויי פיטורים, חוק שכר מנימום, חוק הודעה מוקדמת, חוק חופשה ומחלה ועוד…
בעולם המודרני, מטרת חוקי דיני העבודה היא להגן על זכויות העובדים כך שמעסיקיהם לא ינצלו את עבודתם, שעות עבודתם ושכרם (בשונה מלפני מאות שנים בהם אנשים היו עבדים) וכן להגן גם על המעסיקים כך שהעובד לא יגיש תביעות באופן סידרתי בעוד הם פועלים בהתאם לחוק וכן שמירה על מקום העסקים והרצון לבחור את עובדיהם ואף לפטרם.

 

דיני עבודה מול המוסד לביטוח לאומי ופירוק חברה

דיני העבודה אינם רק בפן היחסים בין עובד למעביד, אלא גם ביחסים שבין העובד, המעסיק והמוסד לביטוח לאומי. קיימות תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי המתקיימות בבית הדין לעבודה כגון תאונות עבודה, פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי ועוד.

בין ההליכים הנפוצים מול המוסד לביטוח לאומי הוא בקשה לבית המשפט המחוזי לצורך פירוק חברה שבאמצעות צו הפירוק ניתן להגיש תביעת חוב למוסד לביטוח הלאומי ובכך לקבל את כספכם גם במידה והמעסיק הפך להיות חדל פירעון.

עורך דין לדיני עבודה ידע לנתב את הבקשה והצורך בין הגשת תובענה בבית הדין לעבודה לבין כדאיות לתובענה זו שהרי המעסיק חדל פרעון וכי יש מקום לפנות להליך פירוק או פשיטת רגל של המעסיק ובכך יוביל לתובענה מול המוסד לביטוח לאומי וקבלת הכספים שהמעסיק לא שילם.

עורך דין דיני עבודה להגשת תובענה לבית הדין לעבודה

ראשית, לפני כל תביעה, עורך דין לדיני עבודה תמיד בודק האם קיימים יחסי עובד מעביד על מנת שאלו יתקיימו בבית הדין הייחודי לדיני עבודה.
קיימים פסקי דין רבים הקובעים את התנאים לקביעת יחסי עובד מעביד וביניהם יחסי פיקוח, תלושי שכר, שירותים הניתנים למעסיק או למספר מעסיקים ועוד. יחסי עובד מעביד הם בעצם יחסי הגומלין בין העובד למעסיק הקובעים כי אכן העובד זכאי לכל זכויותיו על פי דין וכי המעסיק כפוף ומחוייב לזכויות אלו. תביעה לבית הדין מוגשת בהתאם למיקום בו העסק ממוקם, לדוגמא במידה והמעסיק מקום מושבו הוא בחיפה, תוגש התובענה בבית המשפט במחוז חיפה. יש לשים לב להבדל בין מעסיק שהוא עוסק מורשה ולבין מעסיק שהוא חברה/שותפות/עמותה. מעסיק בעוסק מורשה הוא אדם פרטי, אשר התובענה תוגש כנגדו באופן אישי ועל פי מקום מגוריו או עיסקו. מעסיק שהוא חברה או שותפות או עמותה, תוגש התובענה על פי מקום עסקיה הרשום ברשם החברות או השותפויות או העמותות ולא מקום מגוריו של בעל המניות. בהגשת תובענה, עורך הדין יבדוק מה הסעדים המבוקשים ועל כן תובענה יכולה שתכלול כל הקשור בחוקי העבודה לרבות פיצויי פיטורים, שכר מינימום, פיטורים בהריון, חופשה, הבראה, פנסיה ועוד.

עורך דין לדיני עבודה לצורך גבייה בהוצאה לפועל

לאחר הגשת התובענה ולאחר שהסתייעתם בעורך דין לדיני עבודה להגשת תובענה, התקבל פסק דין בו זכיתם, אולם הצד שכנגד מסרב לשלם או מקרה בו המעסיק מוסר לעובד שיק, אולם השיק לא כובד על ידי הבנק. במידה וחלפו 30 ימים מיום מתן פסק הדין, שמורה בפניכם האפשרות לפנות
להליכי הוצאה לפועל לצורך גביית פסק הדין. את פסק הדין ניתן להגיש כנגד אדם פרטי, חברה, עמותה, שותפות וכו והכל בהתאם לפסק הדין שניתן.
עורך דין לדיני עבודה יגיש את פסק הדין או את השיק (צ'ק) ללשכת ההוצאה לפועל ובכך ייפתח תיק כנגד הצד השני בלשכת ההוצאה לפועל.
את התיק ניתן לפתוח בכל לשכות ההוצאה לפועל בארץ.

עורך דין לדיני עבודה לצורך הגשת ערעור לבית הדין הארצי לעבודה

לאחר שבית הדין לעבודה נתן פסק דין או החלטה, יכול כל צד שמרגיש כי נפגע מפסק הדין או מהחלטה, להגיש ערעור (אם בזכות ואם ברשות) לבית  הדין הארצי לעבודה בהתאם למניין הימים הקבועים בדין (על כן מומלץ להתייעץ עם עורך דין לדיני עבודה). יש לשים לב כי בית הדין הארצי לעבודה מצוי בירושלים והוא בית הדין היחיד לערעורים. לאחר מתן החלטה בבית הדין הארצי בירושלים לא ניתן לערער לערכאה נוספת ועל כן פס"ד יהיה סופי. פנו עוד היום לייעוץ מקצועי. במשרדנו מחלקה נפרדת העוסקת בכל תחום דיני העבודה על ידי עורכי דין מנוסים בתחום דיני עבודה, תוך התחייבות למקצועיות, דיסקרטיות, שמירה על חיסיון עורך דין לקוח ושירות אישי.

פנו עוד היום למשרדנו ואנו נגן עליכם בקבלת זכויותיכם בזמן הקצר ביותר תוך מקצועיות ומענה ישיר.

לשיחת ייעוץ עם עורך דין דיני עבודה חייגו

WhatsApp chat